Публикувана: 14.12.2022
Автор: Евангелски вестник
Прочетена: 781
Коментари: 0
Франция се класира за финала на Мондиал 2022 в Катар с гол на Оливие Жиру в мача на четвъртфинала.

36-годишният френски нападател на Милан (Италия) вкара два гола при победата на Франция с 4:1 над Австралия, един гол на осминафиналите срещу Полша.

С победния си гол срещу Англия на четвъртфиналите Жиру стана голмайсторът на Франция за всички времена с 52 гола.

Жиру винаги е бил много откровен публично за вярата си в Христос.

Татуировка от вътрешната страна на дясната му ръка гласи: „dominus regit me et nihil mihi deerit“, което на латински означава „Господ е мой пастир, няма да остана в нужда“, препратка към Псалм 23.

През 2019 г. той е гост-редактор на френското християнско списание „Исус“. „Опитвам се да говоря за вярата си винаги, когато мога, чувствам, че трябва да използвам медийния си профил, за да говоря за моето посвещение към Исус Христос“, казва футболистът.

Жиру се моли преди всеки мач и след всеки гол прославя Бога на колене.

Докато играе в Англия той редовно участва в Алфа курсовете за обучение на новоповярвали християни.

Източник: "Евангелски фокус"
Снимка: Инстаграм